Wybór tablicy nagrobnej - na co zwrócić uwagę?

Zorganizowanie uroczystości pogrzebowej wymaga przede wszystkim zakupienia niezbędnych elementów. Jednym z nich jest tablica nagrobna, której zadaniem jest upamiętnienie zmarłego. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej tablicy? Nasz poradnik z pewnością pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Tablica nagrobkowa - rodzaje

Dobranie odpowiedniej tablicy nagrobkowej nie jest wcale trudne. Warto jednak brać pod uwagę kilka aspektów, które znacznie ułatwią wybór. Należy przede wszystkim myśleć o jakości oraz solidności materiałów, z których mają być wykonane nagrobki. Postawienie całego pomnika nie zawsze jest możliwe od razu po pochówku. Zależne jest to między innymi od podłoża oraz występujących w danym miejscu warunków atmosferycznych. Jeżeli zatem stanąłeś przed wyzwaniem wyboru tablicy nagrobnej, nie musisz się spieszyć - rozwaga jest jak najbardziej wskazana!

Tablica nagrobna - jaki materiał wybrać?

Tablice nagrobkowe tworzy się zazwyczaj z granitu, marmuru bądź piaskowca. Odznaczają się one przede wszystkim trwałością i solidnością wykonania. Co ważne, tablice tego typu są także odporne na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne. Niestraszny im deszcz, śnieg czy też zbytnie nasłonecznienie. Wybór tak dobrego materiału na tablicę nagrobną to gwarancja, że będzie ona nienaruszona nawet po upływie wielu lat. Korzyścią zakupienia tablicy z marmuru, granitu czy też piaskowca jest również fakt, że prezentują się one niezwykle estetycznie. Taka tablica z kamienia naturalnego jest również bardzo łatwa w pielęgnacji - wystarczy bowiem raz na jakiś czas przecierać ją namoczoną w wodzie ściereczką, by prezentowała się wprost idealnie.

Kształt tablicy nagrobnej

Istotnym aspektem przy wyborze tablicy nagrobnej, jest również jej wielkość i kształt. Nagrobki nowoczesne tworzone są wyłącznie zgodnie z indywidualną wizją zamawiającego. Warto jednak od razu dodać, że tablica powinna pasować bezpośrednio do nagrobka. Warunek ten jest konieczny do tego, by całość prezentowała się estetycznie. Jeżeli wybrana przez klienta tablica będzie zbyt duża, może ona niestety przytłoczyć cały nagrobek. Z kolei wybranie płyty za małej sprawi, że zamieszczone na niej informacje będą zwyczajnie nieczytelne. Prostokątną tablicę wybiera się najczęściej - to klasyczne rozwiązanie, dzięki któremu cały grób wygląda naprawdę dobrze, bez względu na pogodę czy upływ czasu.

Nasz profesjonalny kamieniarz Warszawa jest w stanie przygotować dla klientów taką tablicę nagrobną, która najbardziej przypadnie im do gustu. Do takiego grobu idealnie sprawdzi się rzeźba nagrobkowa, którą również można zamówić za pośrednictwem naszej firmy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego typu praktykach, zatem z pewnością będziemy w stanie wykonać dla klienta odpowiednie produkty. Utrata bliskiej osoby to naprawdę trudny czas - warto zatem wesprzeć się specjalistami, którzy kompleksowo zajmą się takimi przygotowaniami.

Zobacz więcej: