2023-03-14

Jaki jest koszt napisu na pomniku?

Upamiętnić zmarłego można na wiele sposobów. Jednym z nich jest postawienie mu odpowiedniego nagrobku, więc warto wziąć pod uwagę też właściwy napis na pomnik. Okazuje się to godnym akcentem. Choć wydaje się to niezwykle banalną kwestią, niektórym ludziom sprawia problem. Wygląd liter ma duże znaczenie i może być tożsamy z osobowością bliskiej osoby, która odeszła. Napis na płycie pomnika powinien pokrywać się z jego stylem. Jeśli całość została zaprojektowana w minimalistyczny sposób, warto, by znaki na nim były podobne. Jeżeli jednak wymagamy większych urozmaiceń, słowa musiałyby wpasować się w taki wygląd. Przed samym wyborem właściwych liter należy zapoznać się z tym, jaki jest koszt napisu na nagrobku. Ceny są zróżnicowane pod względem wielkości napisu i materiału, z którego zostały wykonane.

Jak się zorientować, ile kosztuje napis na pomniku?

Aby zobaczyć całkowity kosztorys, zapoznaj się z naszą ofertą nagrobków. Po przejrzeniu wybranych produktów możesz złożyć zamówienie, a my przedstawimy wycenę. Jeśli jednak masz własny pomysł na realizację pomnika bądź indywidualną wizję tego, jak mają wyglądać napisy na grób, stworzymy dla ciebie projekt 3D. Będzie on wymagał oczywiście twojej akceptacji. Jeśli natomiast chciałbyś dodatkowo wzbogacić napis na pomniku tablicy nagrobnej (o figury z metaloplastyki, aglomarmuru lub naturalnego kamienia), możesz przejrzeć nasze wzory rzeźb nagrobkowych. Rzeźby zwizualizowane są zdjęciami, co pomoże ci w doborze odpowiedniej ozdoby. Do wyboru masz aż 100 koncepcji! Jeśli szukasz kamieniarza w Warszawie, nasz zakład kamieniarski pozostaje do twojej dyspozycji. Stawiamy w swojej pracy przede wszystkim na granit, dzięki któremu nagrobki są odporne na czynniki atmosferyczne. Ten surowiec jest na tyle wytrzymały, że nie musisz się przejmować zniszczeniami, a co za tym idzie – dodatkowymi kosztami, np. omawianymi napisami na pomnik.

Od czego zależy zróżnicowanie ceny napisu na nagrobek?

Jak wspominaliśmy, kwota, którą przeznaczysz na grób bądź napis na pomnik, zależy od wyglądu, wielkości i rodzajów danego materiału. Poniżej przedstawiamy jedne z najczęściej wybieranych liter:

  • Napis na nagrobek piaskowany – wyrycie poszczególnych wyrazów przy użyciu plotera i maszyny piaskującej. Jest to najtańszy koszt;
  • napis na płycie pomnika z wykutymi literami – proces ręczny i czasochłonny. Pozostanie to ceną pośrednią.
  • napis na tablicy nagrobnej z literami z metaloplastyki – jak sama nazwa wskazuje, znaki nakłada się pojedynczo, nawierca się otwory do mocowania, aa następnie przykleja się je na tablicę. Okazuje się to jednym z droższych wyborów.

W zależności od tego, w jakim znajdujesz się województwie, ceny za znak w napisie na tablicy nagrobnej mogą się różnić. Wahają się one między 8 a 45 zł brutto.

Ponadto, na koszt napisu na nagrobek ma wpływ czcionka (jej wielkość oraz rodzaj), kolor, ilość liter i ich zamieszczenie. Warto więc przemyśleć dokładnie i zwizualizować sobie wygląd pomnika. Jest to wybór na lata, musi być trwały i solidny. Pamiętaj, by zdecydować się dokładnie, w jakim stylu chcesz zaprojektować grób. Wybór jest rozmaity. Znajdź taki, który będzie tobie odpowiadał. Oferujemy zarówno te minimalistyczne jak i nowoczesne nagrobki.

Zapraszamy do konsultacji kosztorysu.