Jak znaleźć gdzie jest pochowana osoba?

Jak znaleźć gdzie jest pochowana osoba? Czy istnieją aplikacje, które ułatwiają wyszukiwanie grobów bliskich? A może lepiej skorzystać z internetowych wyszukiwarek grobów? Jak znaleźć grób na cmentarzu podczas Wszystkich Świętych? Podpowiadamy!

Jak znaleźć grób na cmentarzu?

Wszystkich Świętych obchodzi się 1 listopada. Z założenia ma być to dzień, w którym przeważa zaduma i refleksja. 1 listopada powinno się poświęcić czas na rozmyślanie i wspominanie zmarłych. Często jednak na cmentarzu panuje nerwowa atmosfera, związana z niemożnością znalezienia grobu. Jak znaleźć grób zmarłego na cmentarzu, podczas gdy przebywa na nim tyle ludzi?

Mapki

Zarówno na cmentarzach, jak i stronach internetowych, można znaleźć mapy całego cmentarza, które podzielone są na kwatery. Na mapce są także zaznaczone alejki oraz wejścia na cmentarz. Niektóre z nich są dokładniejsze, bo pokazują także numer rzędu oraz grobu/kwatery. Wystarczy więc zapisać sobie na kartce te informacje, a później odnaleźć grób na mapie.

Wyszukiwarki internetowe

Jest to coraz popularniejsza metoda wyszukiwania grobów. Możesz zdecydować się na wyszukiwarkę ogólnopolską lub lokalną. Wpisujesz tam zarówno imię i nazwisko, jak i datę śmierci. Jeżeli wiesz, na jakim cmentarzu została pochowana dana osoba, to również umieść tę informację w odpowiedniej rubryce.

Wyszukiwarki ogólnopolskie:

Przykładowe wyszukiwarki lokalne:

Aplikacje na telefon

Niektóre cmentarze mają także specjalne aplikacje, które można pobrać na telefon. Są to między innymi:

  • Cmentarz GPS,
  • Sakralny Poznań,
  • Polskie Cmentarze,
  • Szczecińskie Cmentarze,
  • Cmentarze Kraków,
  • Grobonet.