Blog

Co wpływa na cenę nagrobka?

2024-01-18

Wybór nagrobka to decyzja, która niesie za sobą nie tylko emocjonalne, ale i finansowe konsekwencje. Cena nagrobka może się różnić w zależności od materiałów i usług dodatkowych. W naszym wpisie dokładnie omówimy wszystkie kwestie, aby mogli Państwo lepiej zrozumieć, na co zwracać uwagę przy wyborze nagrobka. Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej wiedzy, która pomoże podjąć wyważoną decyzję.

Jakie czynniki wpływają na cenę nagrobka?

Na koszt nagrobka wpływa wiele czynników. Do najważniejszych z nich należą:

rodzaj i jakość materiału – cena pomnika z granitu czy z marmuru zależy od jakości skały oraz od jej koloru i pochodzenia;

personalizacja i detale – dodatki takie jak rzeźbienia, grawerowania, portrety czy specjalne symbole, zwiększają koszt;

rozmiar – koszt nagrobka pojedynczego oraz pomnika podwójnego znacząco się od siebie różni. Wynika to z ilości użytego kamienia oraz dłuższego czasu wykonania,

Jak usunąć wosk z nagrobka granitowego?

2023-11-23

Regularne mycie nagrobka jest bardzo ważne, jednak może okazać się sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak usunąć wosk z pomnika. To częste i stosunkowo trudne do usunięcia zabrudzenie – aby pozbyć się pozostałości po wkładach do zniczy, nie wystarczy bowiem przetrzeć płyty wilgotną szmatką. Trzeba sięgnąć po inne sposoby. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym zmyć wosk z pomnika, tak by go nie uszkodzić i osiągnąć zadowalający efekt.

Plamy na pomniku granitowym – jak dbać o nagrobek?

Nagrobki są narażone na działanie wielu czynników, które mogą prowadzić do pojawienia się nieestetycznych plam i silnych zabrudzeń. Oprócz wiatru, deszczu i promieni słonecznych, warto zwrócić uwagę na przedmioty, które ustawiamy na pomniku: doniczki, wiązanki i znicze. Choć stanowią piękna formę upamiętnienia zmarłej osoby, często pozostawiają po sobie widoczne ślady i plamy. Szczególnie problematyczne może okazać się

Jak usunąć plamy z nagrobka?

2023-11-13

Wosk, ślady po doniczkach i zniczach, zacieki, rdza – pomniki są narażone na wiele zabrudzeń. Jak sobie z nimi radzić? Jak usunąć plamy z nagrobka, by nie uszkodzić kamienia i osiągnąć zadowalający efekt? Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów, by zadbać o czystość, a tym samym schludny i elegancki wygląd pomnika. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym skupiamy się na nagrobkach granitowych.

Jak powstają plamy na nagrobku?

Kurz, różnego rodzaju plamy i zacieki na pomniku z granitu to powszechny problem, którego trudno uniknąć. Nagrobki są bowiem narażone na działanie wielu czynników, w tym pogody: deszczu, wiatru, śniegu. Ponadto, wpływ na wygląd pomników ma obecność smogu, wszelkiego rodzaju pyłów i dymu z kominów.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że na pomnikach ustawia się wiele przedmiotów, takich jak znicze, wazony czy donice z kwiatami. Wszystko to może powodować zabrudzenia

Najczęściej wyszukiwany kamień na nagrobek

Granit jest jednym z najczęściej wybieranych kamieni na nagrobek. Z czego wynika jego popularność? Czym się cechuje? Jakie kolory granitu na pomnik są najpopularniejsze wśród klientów zakładów kamieniarskich? W dzisiejszym artykule przedstawiamy różne rodzaje kamienia na pomnik i wyjaśniamy, dlaczego tak wiele osób decyduje się na granit.

Rodzaje kamienia na pomnik

Pochówek bliskiej osoby to bardzo trudny moment, wiążący się z koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór pomnika, w tym materiału, z jakiego zostanie wykonany. W Polsce największą popularnością cieszą się nagrobki z:

granitu, marmuru, piaskowca.

Decydując, jaki kamień na pomnik wybrać, należy wziąć pod uwagę kilka czynników: wygląd, trwałość i łatwość pielęgnacji kamienia, a także jego cenę. Ważne, by materiał dobrze radził sobie z czynnikami atmosferycznymi, nie wymagał czasochłonnego czyszczenia i mieścił się w określonym budżecie. Powinien też

Akcesoria na pomniki cmentarne

Elegancki pomnik to piękny sposób, by uczcić pamięć o zmarłym. Aby dopełnić wygląd nagrobka, warto zdecydować się na akcesoria na cmentarz, takie jak wazony, rzeźby czy specjalne podstawki pod znicze. Dodatki tego rodzaju mogą spełniać wyłącznie funkcję estetyczną lub stanowić praktyczny element – np. ułatwiający utrzymanie pomnika w dobrym stanie. Warto więc dobrze przemyśleć dobór ozdób i akcesoriów. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, które dodatki na nagrobek są warte uwagi.

Akcesoria na cmentarz – rodzaje

Choć na cmentarzach coraz częściej można zobaczyć nagrobki nowoczesne, które cechują się prostą, minimalistyczną formą, wiele osób wciąż wybiera tradycyjne, bogato zdobione pomniki. To zrozumiałe – nagrobki tego typu są bardzo eleganckie i ponadczasowe. Aby dodać im wyjątkowego charakteru, rodziny zmarłych często decydują się na różnego rodzaju akcesoria na pomniki cmentarne. Mogą to być następujące dodatki na

Dlaczego warto zdecydować się na nagrobek z granitu?

2023-08-17

Aby upamiętnić bliską osobę, trzeba podjąć szereg decyzji dotyczących pochówku i zamówić odpowiedni pomnik. Dobrym wyborem jest nagrobek granitowy w stylu tradycyjnym lub nowoczesnym. Dlaczego? Granit to kamień o wielu zaletach – oprócz tego, że ładnie się prezentuje, jest wyjątkowo trwały. Warto podkreślić też łatwość pielęgnacji materiału. Czym jeszcze charakteryzuje się granitowy nagrobek? Więcej na ten temat można przeczytać w artykule.

Jakie są rodzaje nagrobków?

Wybór pomników i nagrobków jest obecnie bardzo szeroki: od tradycyjnych, bogato zdobionych modeli po nagrobki nowoczesne, minimalistyczne. Jak wybrać odpowiedni? Warto zacząć od doboru kamienia. Wiele osób decyduje się na pomnik lub grobowiec granitowy, jednak dostępne są również nagrobki z marmuru czy piaskowca. Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, zwłaszcza wytrzymałość materiału. Nie bez znaczenia jest również elegancki wygląd oraz cena.

Kolejną kwestią

Jaki pomnik wybrać?

Istnieją różne rodzaje pomników cmentarnych, m.in. granitowe, marmurowe, nowoczesne i tradycyjne. Wybór odpowiedniego nie jest prosty i należy uwzględnić przy nim wiele czynników. Pomnik powinien w odpowiedni sposób upamiętniać zmarłą osobę, być trwały, solidny, a także łatwy w utrzymaniu czystości. Nie bez znaczenia jest także estetyka – wzór i dodatkowe zdobienia. W artykule podpowiadamy, który kamień na nagrobki wybrać i omawiamy różne rodzaje pomników.

Rodzaje pomników cmentarnych: nowoczesne i tradycyjne

Zanim odpowiemy na pytanie, który kamień na pomniki jest najchętniej wybierany, omówmy rodzaje nagrobków pod kątem stylu. Wyróżniamy dwa podstawowe typy pomników: nowoczesne i tradycyjne. Czym się różnią?

Najczęściej spotykane na cmentarzach są pomniki tradycyjne. Mają ponadczasowy charakter i są bardzo eleganckie. Wyróżniają je liczne zdobienia, takie jak rzeźba nagrobkowa. Coraz częściej na

Jaki grób wybrać - murowany czy ziemny?

2023-06-29

Stając przed koniecznością wyboru nagrobka, zastanawiamy się czasami czy lepszym wyborem będzie grób ziemny, czy grób murowany. To dwie popularne dziś opcje, które mają swoje unikalne cechy, wady i zalety. Warto je wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej obu rodzajom grobów, omówimy ich charakterystykę oraz wskażemy, jak wybrać odpowiedni rodzaj dla naszych potrzeb. Grób ziemny a murowany – co wybrać?

Nagrobek ziemny — charakterystyka

Grób ziemny jest najbardziej tradycyjnym i powszechnym rodzajem grobu w naszym kraju. Polega on na pochówku trumny lub urny bezpośrednio w ziemi. Rodziny żegnające bliskie osoby wybierają bardzo często nagrobki, czy inaczej pomniki i płyty nagrobne. Mogą być one wykonane z różnego rodzaju kamienia (granit, marmur), wyróżnia je często piękna rzeźba nagrobkowa: postacie, tablice, anioły czy krzyże. czytaj więcej

Jak odnowić litery na pomniku?

2023-05-10

Zastanawiasz się jak samemu odnowić litery na pomniku, który ma już swoje lata? Jest to jak najbardziej możliwe, tym bardziej jeśli masz zdolności manualne i wszystkie przydatne do tego narzędzia oraz specyfiki. Niemniej jednak warto liczyć się z tym, że takie ich odświeżenie nie będzie trwałe w porównaniu do renowacji liter przez profesjonalistów, a także, z tym że zajmie Ci to trochę czasu. Jeśli chcesz, możesz zlecić to zadanie firmie zajmującej się wykonywaniem nagrobków i rzeźb. 

Dlaczego odnawianie liter na nagrobkach jest tak istotne i warto o tym pamiętać?

Odnawianie liter na pomniku stanowi kluczową kwestię przy znajdowaniu grobu najbliższych członków rodziny lub dalszych znajomych. To właśnie dzięki napisom jesteśmy w stanie odnaleźć zmarłą osobę, której szukamy pierwszy raz na cmentarzu. Ma to również pozytywny wpływ na ogólny widok i trwałość nagrobka przez lata. Z czasem mycie płyt i ozdabianie grobu nie wystarczy. Ze względu na wystawienie go na działanie

Czym się różni nagrobek urnowy od klasycznego?

2023-04-04

Ze względu na to, że kremacja staje się coraz powszechniejsza, wiele osób decyduje się na nagrobek urnowy zamiast klasycznego. Choć oba rozwiązania są do siebie podobne, warto zdawać sobie sprawę z występujących między nimi różnic, m.in. w rozmiarze i cenie. Nie bez znaczenia jest także kwestia estetyki. Możliwość doboru kamienia i zdobień, a także przestrzeń na dekoracje i kwiaty to bardzo ważne aspekty. Wyjaśniamy, czym różni się grób urnowy od klasycznego i jakie są zalety obu rozwiązań.

Nagrobek urnowy i klasyczny – charakterystyka

Nagrobek klasyczny wykorzystuje się w przypadku inhumacji, czyli tradycyjnego pochówku szkieletowego. Ciało osoby zmarłej zostaje złożone do ziemi w trumnie, a w miejscu pochówku stawia się pomnik. Nagrobki tego typu mogą przyjmować różne formy. Na cmentarzach spotyka się zarówno proste, minimalistyczne pomniki, jak i majestatyczne, bogato zdobione groby granitowe.

Innym rodzajem nagrobka jest nagrobek urnowy, stawiany w przypadku